Нова издања

проф. др Даг Коларевић
проф. др Звонимир Ивановић
проф. др Бобан Милојковић

Криминалистичко профилисање је алат истраге и мултидисциплинаран процес извођења закључака о карактеристикама учиниоца на основу последице извршеног кривичног дела. С обзиром на то да израда профила захтева широко знање, у изради монографије су и учествовали аутори различитих образовних профила. Монографија је намењена како студентима другог степена студија на Криминалистичко-полицијској академији, тако и свима заинтересованим за усвајање специфичних аналитичких знања за повезивање последице кривичног дела и детерминаната у току извршења (укључујући и профил жртве) с елементима профила учиниоца (варијаблама личности, психодинамичким, социодемографским и другим геопросторним карактеристикама).

2019, 331 стр.
ISBN 978–86–7020–235–1