проф. др Далибор Кекић

СликаИМЕ И ПРЕЗИМЕ
Далибор Кекић
+ 381 11 31 07 -
Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.Ова адреса ел. поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели

Образовање
  1. Основне студије: Војна академија у Београду
  2. Специјалистичке студије: Факултет политичких наука Универзитета у Београду (2004) (тема: Концепт сарадње у безбедности)
  3. Магистарске студије: Факултет политичких наука Универзитета у Београду (2006) (тема: Однос Србије и Црне Горе и програма Партнерство за мир)
  4. Докторат: Факултет безбедности Универзитета у Београду (2010) (тема: Управљање системом безбедности током епидемије акутних заразних болести)
Наставна област, предмети
Наставна област: Организација полиције

Предмети

1. Полицијски менаџмент (основне струковне студије);
  2. Безбедносни менаџмент (основне академске студије Криминалистика);
  3. Менаџмент информационих система (основне академске студије Информатика и рачунарство);
  4. Управљање људским и материјалним ресурсима (основне академске Форензичко инжењерство);
  5. Управљање људским и материјалним ресурсима у полицији (мастер академске студије Криминалистика);
  6. Специјализоване менаџмент дисциплине у полицији (мастер академске студије Криминалистика);
  7. Управљање кадром (специјалистичке академске студије);
  8. Менаџмент у полицији (докторске студије)
Наставно и/или научно истраживачко звање

Редовни професор

Кратка биографија

Након дипломирања на Војној академији у Београду 1997. године радио је на руководним дужностима у Војсци до јула 1998. године. На лични захтев, августа 1998. године прелази да ради у Управу полиције СУП-а у Београду, а на основу споразума о преузимању, од августа 2001. године, ради на Полицијској академији. Завршио је курс за полицајце 1999. године и положио стручни испит за обављање послова ОСЛ са високом стручном спремом. Такође је завршио курс за инструктора ПЈП 1999. године (специјалност – топографија и тактика), као и више стручних курсева и семинара. Од 2006. године је радио као стручни сарадник (од 2009. виши стручни сарадник) у Научноистраживачком центру Криминалистичко-полицијске академије. Од априла 2011. године радио је као професор струковних студија за предмет Полицијски менаџмент. Септембра 2018. године изабран је у звање ванредног професора за наведени предмет. Истраживач је на пројектима бр. 47015 и 47017, под вођством Факултета спорта и физичког образовања и Факултета безбедности у Београду, а које финансира Министарство за просвету и науку за текући циклус пројеката. Члан је Националне комисије за доношење стандарда: Безбедност и сигурност – A 292, као и програма стручног усавршавања запослених у образовању и васпитању за школску 2010/11. годину под називом Безбедност ученика у школским објектима. Објавио је преко 120 научних и стручних радова у домаћим и страним научним часописима.

Избор из публикација
  1. S. Miladinović, S. Јаćimovski, Ž. Nikač, D. Kekić (2013).  The influence of Zelezara Smederevo on the quality of the environment and its ability to improve through the monitoring system.  Volume 20, Number 2  Scientific professional journal of technical faculties of the Juraj Strossmayer University of Osijek, Brod, Croatia, pp. 237-247.
  2. Obrad Stevanović, Dalibor Kekić, Valentin Kónya, Miloš Milenković. (2016). The Use of Linear Programming for Determining Number of Fire-Fighters on Shifts in Case of Special Events, Acta Polytechnica Hungarica, Journal of Applied Sciences, Vol. 13, No. 5, pp. 155-167.
  3. Subosic D., Mihic M., Kekic D. (2014). Influence of impact munition on police units engagement costs. Actual Problems of Economics – Scientific Economic Journal, No 1(151) 2014, National Academy of Management, Kyiv, pp. 453-461.
  4. Кекић, Д. (2016). Управљање безбедносним системима у условима заразних (контагиозних) епидемија, Београд: Криминалистичко-полицијска академија, стр. 253.
  5. Stevanović, O., Miladinović, S., Kekić, D. (2015). Correlation Between the Use of Depleted Uranium Ammunition and the Ethnic Structure of the Population of the Federal Republic of Yugoslavia During the 1999 NATO Aggression. ТEME, Vol. XXXIX, No. 4, pp. 1599-1621.
  6. Subošić D., Vučković G., Kekić, D. (2011). Physical abilities of police officers as prerequisite for suppresing violence at sporting events in the Republic of Serbia. FACTA UNIVERSITATIS, 9(4). pp. 385 – 397.
  7. Кекић, Д., Субошић, Д.: Полицијска дипломатија, Међународни проблеми, Vol. 61, бр. 1–2 (2009), стр. 141–162.
  8. Miloš Milenković, Dalibor Kekić, Slobodan Miladinović, The Impact of Organizational Changes on Performance and Behavior of Police Officers, in: Đorđe Đorđević, et al. (eds), Thematic Conference Proceedings of International Significance. Vol. 2, Belgrade : Academy of Criminalistic and Police Studies, 2016, pp. 88-95.
  9. Miloš Milenković, Dalibor Kekić, „Using GIS in Emergency Management“, in: Book of Proceedings (International Scientific Conference on ICT and E-business Related Research Sinteza, Belgrade 22, April 2016), Belgrade: Singidunum University, 2016, pp. 202-206.
  10. Стевановић, О., Субошић, Д., Кекић, Д. (2018). Специфичне карактеристике Закона о спречавању насиља у породици.Зборник радова Правног факултета, Нови Сад, бр. 1/2018, стр. 153-168.
Чланства у научним и стручним организацијама

Награде и признања