проф. др Ненад Коропановски

СликаИМЕ И ПРЕЗИМЕ
Ненад Коропановски
+ 381 11 31 07 150
Ова адреса ел. поште је заштићена од спамботова. Омогућите JavaScript да бисте је видели.Ова адреса ел. поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели

Образовање
  1. Основне студије: Факултет физичке културе у Београду
  2. Магистарске студије: Факултет физичке културе у Београду (2006) (тема: Структурне карактеристике спортске борбе у каратеу)
Наставна област, предмети
Научна област: Специјално физичко образовање

Предмети

1. Специјално физичко образовање I (основне академске студије)
  2. Специјално физичко образовање II (основне академске студије)
  3. Специјално физичко образовање I (основне струковне студије)
  4. Специјално физичко образовање II (основне струковне студије)
Наставно и/или научно истраживачко звање

Редовни професор

Кратка биографија

Рођен у Београду 8. 2. 1974. године. Носилац црног појаса у каратеу – четврти дан. Стручни сарадник у Вишој школи унутрашњих послова у Београду за предмет Специјално физичко образовање, од 2005. до 2006. године. Од 2007. до 2012. године асистент на предмету Специјално физичко образовање на Криминалистичко-полицијској академији. У звање доцента на Криминалистичко-полицијској академији изабран 2013. године. Сарадник на Одсеку за борилачке спортове на Факултету за физичку културу и менџмент у спорту Универзитета Сингидунум. Тренер женске сениорске репрезентације у борбама и тренер и селектор млађих категорија у борбама од 2001. до 2003. године. Тренер више такмичара који су освајачи медаља на Европским и Светским првенствима у каратеу. Од 2005. до 2009. године спортски директор Београдског карате савеза. Од 2012. године председник Београдског карате савеза и потпредседник Карате федерације Србије. Члан Комисије за врхунски спорт Спортског савеза Србије.

Избор из публикација
  1. Dopsaj, M., Blagojevic, M., Koropanovski, N., Vuckovic, G.: Structural Analysis of Basic Leg Extensor Isometric F-t Curve Characteristics in Male Athletes in Different Sports Measured in Standing Position. In Trends in Human Performance, 2010.
  2. Dopsaj, V., Martinovic, J., Dopsaj, M., Kasum, G., Kotur-Stevuljevic, J., Koropanovski, N. (2013). Hematological, Oxidative Stress and Immune Status Profiling in Elite Combat Sport Athletes. Journal of Strength & Conditioning Research. (vol 27, issue 12) 3506-3514
  3. Koropanovski, N., Berjan, B., Bozic, P., Pazin, N., Sanader, A., Jovanovic, S., Jaric, S. (2011). Anthropometric and physical performance profiles of elite karate kumite and kata competitors. Journal of Human Kinetics. (30) 107-114
  4. Dimitrijevic, R., Koropanovski, N., Dopsaj, M., Vuckovic, G., Jankovic, R. (2014). The influence of different physical education programs on police students’ physical abilities. Policing: An International Journal of Police Strtegies & Managament. (vol 37, issue 4) 794-808
  5. Lazarevic. S, Dugalic. S., Milojevic. A., Koropanovski, N., Stanic. V. (2014). Unethical forms of behavior in sports. Facta Universitatis. (vol 12, No 2) pp155-166
  6. Koropanovski, N., Jovanović, S., Dopsaj, M. (2007). Kvantitativni pokazatelji zastupljenosti poentirajućih tehnika kod vrhunskih karatista. Analytics and diagnostics of physical activity (str. 109–116). Beograd.
  7. Допсај, М., Благојевић, М., Маринковић, Б., Миљуш, Д., Вучковић, Г., Коропановски, Н., Ивановић, Ј., Атанасов, Д., Јанковић, Р.: Моделне карактеристике основних антропометријских показатеља и базично-моторичких способности (БМС) здравих и утренираних младих особа оба пола – популациони показатељи Р. Србије. Криминалистичко-полицијска академија. Београд, 2010.
  8. Koropanovski, N., Vujkov, S., Jovanovic, S. (2016). Success Factors for Competitive Karate: Kata vs. Kumite. In Science and Medicine in Combat Sports, Edt. Drid, P. (pp 213-248), NOVA Publishers, NY: USA.
  9. Dopsaj, M., Markovic, M., Kasum, G., Jovanovic, S., Koropanovski, N., Vukovic, M., Mudric, M. (2017). Discrimination of Different Body Structure Indexes of Elite Athletes in Combat Sports Measured by Multi Frequency Bioimpedance Method. International Journal of Morphology. 35(1): 199-207.
  10. Marković, M., Dopsaj, M., Koropanovski, N., Ćopić, N., Trajković, M. (2018). Reliability of measuring various contractile functions of finger flexors of men of various ages. Physical Culture. 72(1): 5-48.ж
Чланства у научним и стручним организацијама

Члан Комисије за врхунски спорт Спортског савеза Србије

Награде и признања