Потпредседник Владе и министар унутрашњих послова, др Небојша Стефановић на Криминалистичко-полицијском универзитету 18.02.2020. године одржао је предавање полазницима 63. класе генералштабног усавршавања Школе националне одбране Универзитета одбране

Предавања у оквиру наставне посете 63. класе генералштабног усавршавања Школе националне одбране реализовали су представници МУП РС и Канцеларије Савета за националну безбедност и заштиту тајних података, а полазницима је одржао предавање и потпредседник Владе и министар унутрашњих послова, др Небојша Стефановић на теме: „Искуства и изазови у раду Министарства унутрашњих послова и сарадња са Министарством одбране“, као и „Нормативно – правним оквир, надлежности и практични аспекти рада Савета за националну безбедност Републике Србије и Бироа за координацију безбедности (из перспективе секретара Савета за националну безбедност и шефа Бироа)“. Полазници су упознати са организационом структуром Министарства, делокругом послова које обавља, надлежностима и улогом коју има у систему безбедности и одбране Републике Србије, као и модалитетима успостављене сарадње са Министарством одбране. Поред наведеног, обухваћено је и упознавање са нормативно – правним оквиром, надлежностима и практичним аспектима рада Савета за националну безбедност Републике Србије и Бироа за координацију безбедности, из перспективе секретара Савета за националну безбедност и шефа Бироа, као и Националног координационог тела за спречавање и борбу против тероризма, из перспективе националног координатора.