Настава пливања 2019. године - Спасиоци на води

Током зимског семестра школске 2019/20 године за студенте прве године Криминалистичко-полицијског универзитета свих студијских програма, организована је настава пливања на базенима СРЦ Нови Београд - "11 Април" два пута недељно. Настава је имала више циљева: утврђивање иницијалног стања пливачких способности студената КПУ, развој и унапређење пливачких способности, као и развој и унапређење нивоа моторичких способности кроз физичке активности реализоване у води. На основу резултата иницијалног тестирања пливачких способности, студенти су разврстани у три квалитативне групе: пливачи, полупливачи и непливачи. Након реализоване обуке пливања, обављено је завршно тестирање које је показало значајан напредак у пливачким способностима код студената из све три квалитативне групе. Такође, студенти прве године свих студијских програма заинтересовани за учешће у обуци за спасиоце, имали су могућност да се пријаве, одмах након потписивања Споразума о сарадњи између Криминалистичко-полицијског универзитета и Спасилачког савеза Србије. Кроз иницијално тестирање је добровољно прошло више од 60 Академаца, од којих је 18 испунило улазне норме. У току курса одустала су 4 кандидата, након чега је остало 14 студената који су похађали обуку до краја. Студенти су успешно прошли све тематске целине на курсу, при чему су пред трочланом комисијом Савеза приказали потребан ниво усвојености знања спасилачких техника, као и основних знања за пружање прве помоћи. Након завршеног курса 14 студената Криминалистичко-полицијског универзитета је добило Уверење о стручном оспособљавању у области спорта и звање ПОМОЋНИ СПАСИЛАЦ НА ВОДИ.