Доц. др Анa Бранковић је учествовала на Првој јавној радионици „SHUTTLE“ пројекта у оквиру Медитеранског безедносног догађаја

Доц. др Ана Бранковић, као представник Криминалистичко – полицијског универзитета, учествовала је на Конференцији „Mediterranean Security Event 2019“, у Хераклиону, на Криту, у Грчкој од 29-31.октобра 2019. године. Конференција је организована у форми радионица, презентација и панел дискусија. Учествовали су представници КЕМЕА (Center for Security Studies of the Hellenic Ministry of Citizen Protection), DG HOME-a (Directorate General for Migration and Home Affairs of the European Commission), EU SatCen-a (European Union Satellite Centre), EC REA-a (European Commission - Research Executive Agency), Frontex-a (European Border and Coast Guard Agency), EC3 (European Cybercrime Centre), ENISA (European Union Agency for Network and Information Security), NFI-a (Netherlands Forensic Institute), MOPS-a (Ministry of Public Security of Israel), представници Нортумбриа Универзитета из Њукасла (Northumbria University) као и бројни експерти из области форензике, спречавања и сузбијања нелегалних миграција, трговине људима и сајбер криминала. Основни циљ конференције била је презентација искустава и резултата пројеката (SHUTTLE; Life CHEREE; АNITA; ENTRAP; MEDEA; HEIMDALL; FIRE-IN; WUI-VIEW; RANGER; ANDROMEDA; IN-PREP; INGENIOUS; RESISTO; etc.) финансираних од стране Европске комисије (European Commission), као и употреба постигнутих резултата у свакодневном раду. Доценткиња Бранковић активно је учествовала у Првој јавној радионици „SHUTTLE“ пројекта чија је идеја да аутоматизује значајан део испитивања микротрагова у форензичким лабораторијама.

Видео материјал можете погледати овде