Одржана промоција „Изабраних дела Арчибалда Рајса“ на 64. међународном сајму књига

Дана 21.10.2019. године, на 64. Међународном београдском сајму књига у присуству бројних званица одржана је промоција „Изабраних дела Арчибалда Рајса“, чији су суиздавачи Завод за уџбенике и Криминалистичко-полицијски универзитет. Уредница Јелена Давидовић Коларов упознала је присутне са процесом уређивања пет књига „Изабраних дела Арчибалда Рајса“ које чине ово капитално издање. Проректор за науку Криминалистичко-полицијског универзитета, професор др Стево Јаћимовски, одговорни уредник овог издања нагласио је да објављивање „Изабраних дела Арчибалда Рајса“ данас, век након Великог рата, представља израз захвалности и поштовања које Србија и српски народ осећају према овом истинском јунаку правде, истине и права. Професор др Урош Шуваковић, такође одговорни уредник издања, указао је на значај објављивања „Изабраних дела Арчибалда Рајса“ поводом 90 година од његове смрти у контексту актуелности његовог рада и идеја у савременом свету. Директор Школе за криминалистику Универзитета у Лозани, професор др Оливије Рибо, указао је на Рајсов велики допринос науци, посебно у креирању криминалистике као научне дисциплине и оснивању Института за научну полицију на Универзитету у Лозани 1909. године. Професор др Ивана Крстић Мистриџеловић, једна од приређивача овог издања, говорећи о Рајсовом животу и раду у лозанским годинама и периоду проведеном у Србији, истакла је да су главне особине – моралност и хуманост, уврстиле Рајса међу личности које представљају ванвременске светске узоре.