141. скупштина Интерпарламентарне уније у периоду од 10-18.10.2019. године

Народна скупштина Републике Србије била је домаћин 141. заседајуће Интерпарламентарне уније (ИПУ), у Београду од 13-17. октобра 2019. године. На ИПУ је било 150 земаља парламентарне делегације и 80 председника парламената. Заседање у Београду је било историјски посебно значајно јер се одржавало на 130. годишњицу ове најстарије и највеће међународне парламентарне организације. 80 студената Криминалистичко-полицијског универзита је било ангажовано од 10-18. октобра 2019. године. Студенти су били официри за везу својим делегацијама. Сваки студент је добио Шефа парламента или Шефа делегације и остале чланове те делегације и водио је рачуна о свима њима док су боравили у Београду. Задатак официра за везу је био да дочека Шефа парламента на аеродрому или Шефа делегације и остале чланове делегације у хотелу, да са њим оствари контакт и да им буде као домаћини у Београду. Официр за везу је ишао са својом делегацијом на све догађаје, Испраћао их је на састанке, манифестације, излете. Такође, официр за везу им је заказивао билетарне парламентарне састанке са другим државама. На крају ИПУ, официр за везу је своју делегацију испратио на аеродром и тиме завршио своје ангажовање. Организацијским делом и координирањем студената КПУ су биле задужене менторке Марија Милићевић и Драгана Серпак. Студенти су похваљени од стране својих делегација, као и од организатора Министарства спољних послова.

Захвалницу Народне скупштине РС можете погледати овде