Студенти КПУ учествовали на комеморативним свечаностима поводом обележавања годишњице повлачења српске војске на Крф, годишњице пробоја Солунског фронта и годишњице битке на Кајмакчалану

Поводом обележавања годишњице повлачења српске војске на Крф, годишњице пробоја Солунског фронта и годишњице битке на Кајмакчалану, на позив Министарства за рад, запошљавања, борачка и социјална питања, у периоду од 24-30. септембра 2019. године, десет студената Криминалистичко-полицијског универзитета у пратњи проф. др Иване Крстић-Мистриџеловић и наставника вештина мр Горана Жигића учествовала су у церемонијама полагања венаца и одавању почасти страдалим српским војницима. Студенти Универзитета, учествовали су у протоколарном делу комеморативних свечаности у марини Гувиа, месту искрцавања првих српских војника после Албанске голготе, код споменика страдалим припадницима Дринске дивизије, споменика Јанису Јанулису у селу Агиос Матeoсу. У знак сећања на око 250.000 страдалих цивила и припадника српске војске на грчким острвима Крф и Видо, комеморативне свечаности у име Владе Републике Србије предводили су министар за рад, запошљавања, борачка и социјална питања господин Зоран Ђорђевић, министар здравља господин Златибор Лончар и државни секретар у Министраству просвете господин Владимир Поповић који су положили венце код спомен-костурнице у Маузолеју на острву Видо, код Морнаричког крста и у „Плаву гробницу“. Српски члан председништва Босне и Херцеговине господин Милорад Додик узео је учешће у комеморацијама. Такође, студенти Универзитета учестовали су током церемоније полагања венаца у Егзоплатанусу, и обиласку Споменика у Аридеи који је посвећен страдалим српским војницима у Првом светском рату и битке на Кајмакчалану. У Солуну наши академци узели су учешће у комеморацији на Српском војничком гробљу „Зејтинлик“, где су положени венци на спомен обележје страдалим српским војницима. Такође, венци су положени и на гробља савезничких држава и то: Велике Британије, Италије, Француске, Русије и Грчке. Студенти Универзитета учествовали су и на државној церемонији поводом пробоја Солунског фронта у Поликастру као и полагању венаца на споменик Николи Пашићу. У повратку за Београд, студенти Криминалистичко-полицијског универзитета, положили су венац у Спомен-костурници палим јунацима у Балканским и Првом светском рату у Удову, Република Северна Македонија. Током свих церемонија и одавања почасти присуствовали су и изасланици Министарства одбране, Војске Републике Србије и кадети Војне Академије као и предтставници удружења грађана за неговање традиција ослободилачких ратова Србије. По завршетку манифестација организатор се захвалио студентима Криминалистичко-полицијског универзитета за предан и савестан рад и похвалио њихово ангажовање. За целокупну огранизацију путовања били су задужени радници Одсека за менторски рад и безбедност.