Одржан састанак са представницима ENSP - Националне више полицијске школе Француске

У просторијама Криминалистичко-полицијског универзитета, 4. јуна 2019. године, одржан је састанак представника Универзитета (КПУ) и представника Националне више полицијске школе Француске (ENSP). Састанку су присуствовали господин Паскал Бастид (Pascal BASTIDE), начелник одељења за припремне, партнерске и међународне обуке Националне више полицијске школе (ENSP); господин Филип Дасонвил (Philippe DASSONVILLE), аташе за унутрашње послове при Амбасади Француске у Београду и Марија Станковић, сарадник задужен за међународну сарадњу Амбасаде Француске у Србији. Домаћини овог састанка били су проф. др Дане Субошић, ректор Криминалистичко-полицијског универзитета; проф. др Саша Мијалковић, проректор за међународну и интеринституционалну сарадњу и Анђела Павловић, сарадник задужен за међународну сарадњу КПУ. Ректор Универзитета, проф. др Дане Субошић истакао је да су оперативне везе полиција Француске и Србије изузетно добре, и да треба тежити да се то пренесе и на област полицијског образовања и науке, и додао да је први корак ка томе потписивање Споразума о сарадњи. Представници ове две институције, након представљања рада организација, разменили су искуства, информације од значаја и идеје у вези са сарадњом. Представницима Националне више полицијске школе представљен је часопис Наука, безбедност, полиција (НБП), као и међународни научни скуп Дани Арчибалда Рајса, и позвани су да узму учешће и дају свој допринос. Истовремено, гости су упознати са чињеницом да је Универзитет носилац ЕРАЗМУС повеље за високо образовање, која пружа могућност међународне размене студената. С тим у вези представницима ENSP -а уручен је CD са курикулумима студијских програма који се реализују у оквиру Универзитета. Господин Паскал Бастид позвао је делегацију Универзитета да, у накнадно договореном термину, посети ENSP, како би се упознали са организацијом, радом и активностима које се спроводе у оквиру образовања полицијских службеника. Уважени гости су имали жељу да чују нешто више о др Арчибалду Рајсу и зашто је он важан за полицијско образовање. Управник библиотеке, др Рената Самарџић, спровела је присутне кроз меморијалну собу, и изложбу посвећену Арчибалду Рајсу, уз причу о животу, раду и доприносу овог великана полицијском образовању у Србији.