Промоција монографске биографске студије “Дрша – на ивици сећања”

Дана 17.11.2018. године у сали за Наставно-научно веће Криминалистичко-полицијске академије одржана је промоција монографске биографске студије «ДРША – на ивици сећања», аутора Љубише Дрндаревића, пензионисаног радника РСУП-а Р Србије у звању вишег инспектора. Иако у позним годинама, аутор је учинио дивљења достојан напор да најважније секвенце из свог 94-годишњег животног века преточи у питко штиво, остављајући га у аманет не само својим потомцима, већ и садашњим и будућим припадницима полиције, па и нама који образујемо високошколски полицијски кадар и истражујемо историју полицијске организације Србије. Свеукупно посматрано, значајан део ове врхунски дизајниране и богато графички илустроване монографије односи се на полицијску каријеру аутора, почев од добровољног ступања у НОП 1944. године, преко регрутовања за припадника народне милиције, па све до високог руководиоца Управе за странце, путне исправе и пограничне послове РСУП-а. Професионална полицијска каријера аутора карактерисала се сталним премештајима због потребе службе и перманентним стурчним образовањем и оспособљавањем уз рад и то почев од Школе народне милиције 1946. у Инђији, Школе за официрие народне милиције 1951. у Сремској Каменици, Више савезне управно-правне школе 1959. и Правног факултета у Нишу 1967. године. За ревносни рад у служби Љубиша Дрндаревић је више пута одликован, а резултати које је остварио, између осталог и као руководилац пограничног повереништва у Димитровграду на пољу спречавања и сузбијања криминалитета, остали су забележени у стручним гласилима «Народна милиција» и «Безбедност» и запажени од стране уваженог проф. Водинелића. Са пуним правом треба истаћи да такво дело представља својеврсно огледало прошлости и снажан путоказ за будућност, који би требало да следи полицијско школство и полицијска професија у Србији. У научно-стручној критици наведеног штива учествовали су проф. др Саша Мијалковић, наставник Криминалистичко-полицијске академије и в.д. продекана за материјално-финансијске послове, проф. др Ивана Крстић-Мистриџеловић, наставник Криминалистичко-полицијске академије и рецензент студије, проф. др Зоран Ђурђевић, наставник Криминалистичко-полицијске академије и шеф Катедре криминалистичких наука, Небојша Пурић, самостални полицијски саветник, помоћник начелника Управе граничне полиције МУП-а Р Србије и мр Драган Дрндаревић, уредник, рецензент и тотал дизајн студије. Промоција је завршена краћим, али садржајно импресивним казивањем аутора Љубише Дрндаревића и разменом мишљења са присутнима. Модератор промоције био је проф др. Бобан Милојковић, наставник Криминалистичко-полицијске академије, уредник и рецензент студије.