Студенти Криминалистичко-полицијске академије посетили спомен обележја у Аустрији

Студенти Криминалистичко-полицијске академије били су део делегације Републике Србије заједно са представницима Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања и Одбора за неговање традиција ослободилачких ратова Србије која је боравила у Аустрији од 04.05. до 07.05.2018. године. 5. маја 2018. године, положени су венци код Споменика Југословенима умрлим у Ебензеу на централној комеморацији у Ебензеу. Након тога су на комеморацији у некадашњем крематоријуму у Гусену, подлогору Маутхаузена, положени венци на спомен-плочи Србима умрлим у Гусену. Затим је организован одлазак и полагање венаца у дворцу Хартхајм који је некада представљао центар за еутаназију и болницу за еугенику. На крају су положени венци код споменика на гробљу Ашах у околини Маутхаузена. 6. маја 2018. године, студенти Академије су присуствовали свечаној комеморацији на „апел плацу“ у Маутхаузену, центру свих логора у комплексу логора Маутхаузен и положили венце код Споменика умрлим Југословенима у Другом светском рату и Спомен-плоче умрлим Србима. Такође су положени венци и одата почаст код споменика других земаља. Након тога је организован одлазак и полагање венаца на гробљу Рајфердорф у близини Маутхаузена. На крају су чланови српског клуба Видовдан у Линцу угостили делегацију Републике Србије. Венце су на спомен обележја положили студенти Криминалистичко-полицијске академије и кадети Војне академије на челу са Негованом Станковићем, државним секретаром Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања. Припадници Конзулата Републике Србије у Аустрији и Министарства за рад, запошљавање, борачка и социјална питања Републике Србије похвалили су студенте Академије, као и партиоце асистента Андрић Санелу и ментора Ердељац Александра за одличну организацију и успешно обављање свих задатака.