Скијашко спасилачка обука студената Криминалистичко-полицијске академије на Копаонику

У склопу активности Скијашко-спасилачке секције Криминалистичко-полицијске академије од 25.02. до 03.03.2018. године реализује се Скијашко спасилачка обука са 55 студената на Копаонику. Поред садржаја који за циљ имају подизање нивоа скијашке вештине, током обуке студенти се упознају са радом Горске службе спасавања, сагледавају безбедносну проблематику са којом се свакодневно бави полицијска станица на Копаонику, уче како да безбедно управљају моторним санкама, овладавају техникама претраге простора и проналажења тачне локације унесрећених у условима планинског амбијента прикривеног снегом, практично израђују импровизоване објекте од снега и приручних материјала за склањање од неповољних метеоролошких услова и хладноће, усавршавају знања и вештине из пружања прве медицинске помоћи код повреда које су карактеристичне за снежни амбијент, те изводе вежбе из форензичке обраде лица места у неповољним зимским метеоролошким условима. У реализацији обуке учествује 5 наставника и 2 ментора са Криминалистичко-полицијске академије, као и по један инструктор из Министарства унутрашњих послова, Војне академије Универзитета одбране и Факултета спорта и физичког васпитања Београдског универзитета. Обуком руководи др Горан Вучковић, редовни професор Криминалистичко-полицијске академије.

Прилог РТС-а о нашим студентима на Копонику можете погледати овде

Погледајте и видео материјал