Академију посетила висока делегација Академије цивилне заштите МВС РФ

Дана 01.02.2018. године Криминалистичко-полицијску академију је посетила висока делегација Академије цивилне заштите Министарства за ванредне ситуације Руске Федерације којом приликом је организован и радни састанак са руководством Академије. Делегацију Академије цивилне заштите Министарства за ванредне ситуације Руске Федерације су чинили: В.В. Панченков, генерал-мајор, начелник Академије цивилне заштите, В.В. Симонов, пуковник, начелник Института за развој Министарства за ванредне ситуације, В.В. Горбунов, начелник Одсека за међународну сарадњу и И.В. Треушков, начелник Катедре за инжењерску заштиту. Такође, радном састанку су присуствовали и Виктор Гуљевич, директор Српско-руског хуманитарног центра у Нишу, Бојан Гламочлија, кодиректор Српско-руског хуманитарног центра и преводилац Татјана Петковић. Госте су у име Академије дочекали в.д. продекана за наставу проф. др Саша Милојевић, в.д. продекана за студије другог степена проф. др Александар Бошковић, као и в.д. продекана за материјално-финансијске послове проф. др Саша Мијалковић. Састанку је присуствовао и шеф катедре безбедносних наука проф. др Драган Млађан, као и представник Сектора за ванредне ситуације МУП-а Републике Србије Драган Дончевски, заменик начелника Управе за ватрогасно-спасилачке јединице. Руководство Криминалистичко-полицијске академије је представило историјат полицијског школства у Републици Србији, активности и рад Академије са посебним освртом на студијске програме, уз напомену да је поступак трансформације Академије у Криминалистичко-полицијски универзитет приведен крају. Затим су представници Академије цивилне заштите Министарства за ванредне ситуације Руске Федерације представили свој историјат, организацију, структуру, студијске програме као и остале своје активности. Размењујући искуства дошло се до закључка да постоје заједничка поља интересовања и делатности две Академије па је у том смислу начелно договорено да се припреми споразум о сарадњи који би се потписао између ове две институције. Посебна пажња је посвећена питањима размене наставника и студената, заједничком организовању и учествовању на међународним научним конференцијама и константној размени искустава и знања што би требало да представља основу будућег споразума између ове две институције. Разговори који су вођени између две делегације су били изузетно срдачни и пријатељски којом приликом је указано велико међусобно уважавање и поштовање, указано је на значај Српско-руског хуманитарног центра у Нишу, као и нада да ће се у скорој будућности наша сарадња подићи на виши ниво.